Eva Vriend reisde het land door om te vertellen over haar essay De waterzoon en bij de boekhandels gingen exemplaren van haar essay als warme broodjes over de toonbank. Bibliotheekservice Passend lezen zorgde ervoor dat het essay ook als audioboek en in braille verkrijgbaar was. Natuurmonumenten haakte aan als themapartner met activiteiten door het hele land. Het Waterloopbos, dat als locatie ook naadloos aansloot bij het essay van Eva Vriend, organiseerde een prachtige buitenexpositie die nog tot het einde van het jaar te zien is. In het laatste weekend van de Maand werd tijdens de live-uitzending van OVT vanuit de OBA in Amsterdam de Libris Geschiedenis Prijs uitgereikt aan Janna Coomans voor haar boek 'Dievenland'.
Hier blik je terug op de Maand en verdiep je je verder in ons thema 'Natuurlijk', met onze aftermovie, vlogs, artikelen en columns.
In 2026 keert de Maand van de Geschiedenis terug, met het thema 'Lijf en Leden'. Wil je nog meer geschiedenis? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief.